27 marca 2022 roku sali konferencyjnej CEW w Chojnicach odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Sumlińskim (dziennikarz śledczy) i Marcinem Rolą (dziennikarz największej niezależnej telewizji wRealu24). Zanim przybyli zaproszeni goście, głos zabrali organizatorzy spotkania którymi byli

Stowarzyszenie Niezależnych.PL i Konfederacja reprezentowana przez p. Krzysztofa Haliżaka. Następnie prowadzący oficjalnie przywitał i przedstawił Wojciecha Sumlińskiego i Marcina Rolę.

Jako pierwszy głos zabrał p. Marcin Rola:

"...Żyjemy szanowni Państwo w dość specyficznych, cholernie groźnych czasach, zauważcie że dzisiaj każdy kto mówi o Polskim interesie narodowym, Polskiej suwerenności, niepodległości, bezpieczeństwie państwa Polskiego to jest ruski troll, ruska onuca, ruski agent, agent Putina, tego typu narracja się pojawia a już broń Panie Boże mieć gdzieś wpięte barwy biało-czerwone.

Wczoraj byliśmy w Malborku, też bardzo fajne spotkanie, mnie to osobiście bulwersuje jako Polskiego państwowca, Polskiego patriotę, że ja widzę więcej flag Ukrainy w Polsce niż biało-czerwonych barw, mało tego ja 11 listopada nie widzę tyle flag Polskich co dzisiaj widzimy flag Ukrainy. Wczoraj doznałem jakiegoś szoku totalnego kiedy byliśmy w Malborku i na urzędzie miasta była tylko flaga Ukraińska, Polskiej nie było, potem się tłumaczyli że zwiał wiatr.

Taka ciekawa alegoria, że skoro flaga biało-czerwona została zwiana, to chyba też ktoś próbuje nam zwinąć nasze państwo. Nie wiem czy to zauważyliście, ponieważ ktoś w tym momencie chce nas wpuścić w wojenkę, Jak widzicie bardzo mocno chłopcy dążą do tej wojny.

Teraz przez ostatnie paręnaście minut sytuacja się pozmieniała, ale ewidentnie widać szanowni Państwo, że to nie są żarty. Jeżeli Kaczyński z Morawieckim jedzie do Kijowa, po co? robić pokazówkę, gdzie zobaczcie kompletnie nikogo to nie interesuje Nato, Usa, kompletnie nikogo. A Ci robią pokazówkę żeby co pokazać Putinowi? że będziemy jakimiś tutaj mega sojusznikami, że będziemy wchodzili do wojny, właściwie de facto nie naszej wojny (...).

Zobaczcie, że to bardzo groźny czas ponieważ - przeczytam Wam teraz screena, bo to jest dosłownie sprzed kilkunastu minut, i sam pan Załęski prezydent Ukrainy skomentował te wszystkie pomysły i fakty Rmf Fm ujawniają w wywiadzie dla Rosyjskich mediów Załęski został zapytany o pomysł misji pokojowej Nato na Ukrainie..."Nie rozumiem w pełni tej propozycji, nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu na terytorium naszego państwa. Wyjaśniłem to na spotkaniu z naszymi Polskimi kolegami. Na szczęście albo niestety to wciąż nasz kraj a ja jestem prezydentem, więc na razie my będziemy decydować czy będą tu inne siły". Czyli zobaczcie, oni sami, sam Załęski zdementował teraz te głupie pomysły, czyli o co chodzi? Kaczyński sam się prosi o to żeby wejść w ten konflikt. (...)

Bo jeżeli się mówi o Polskiej suwerenności, Polskiej niepodległości, Polskim bezpieczeństwie, w ogóle o państwie Polskim to się już jest ruską onucą, ruskim agentem itd. (...) Sytuacja z migami, gdzie wychodzi Pan Blinken sekretarz stanu i mówi... no Polaki dajecie migi, macie "zielone światło". Wyjątkowo ktoś w MSZ pomyślał i zrobili tą akcje że przetransportujemy te migi do bazy w Ramstain i niech Nato się martwi. I ten sam Pan Blinken mówi... nie nie, to nie dobrze tak mówić, jeszcze jakaś wojna wybuchnie z ruskimi. (...) Czy Wy to widzicie, że nas ewidentnie wciągają w tą wojnę, ewidentnie wciągają nas w ten konflikt, podkreślam nie nasz konflikt. (...)

Zobaczcie po co była ta cała akcja "murem za mundurem", wielki mur wywalili prawda, żołnierze się tłukli, kamienie leciały na policjantów, na straż graniczną kiedy i tak i tak to towarzystwo z Białorusi przeszło przez granicę Polsko Ukraińską. (...) Jestem ciekawa jak Pisowcy zareagują na to co powiedział Załęski, no bo idąc teraz tokiem rozumowania tych ludzi, to Załęski jest ruską onucą bo zakwestionował pomysł Kaczyńskiego, to jest zobaczcie coś nieprawdopodobnego prawda? Czyli ewidentnie pchają nas w wojenkę poprzez dezinformację medialną. Czy Wy wiecie tak na prawdę co Wy oglądacie dzisiaj w mediach w telewizji? (...) Kto tam zobaczcie i jakie fakty są nam prezentowane, zobaczcie tylko w tej sferze np wojennej, pierwszy przykład z brzegu wyspa węży, kiedy na początku było 13, wszyscy zginęli, Załęski ich odznaczył pośmiertnie, potem się okazało że wszyscy żyją, było ich 68 i siedzą w niewoli, ale żyją. (...)

Patrzcie teraz na tą bandę hipokrytów, 2 lata tego cyrku, który nam sprawili, wyniszczenie gospodarki, 200 tys zamordowanych ludzi podkreślam, 200 tys zgonów nadprogramowych, gdybym był prokuratorem to bym to brał jako morderstwa, bo to były morderstwa nie oszukujmy się, nie udzielenie pomocy itd. I nikomu nie przeszkadza ponad 2 mln ludzi którzy walą przez naszą granicę bez masek, bez testów, bez szczepień, jakichkolwiek szczepień. (...) Czy wg Was to jest normalne, że dzisiaj wali - podkreślam pomagać trzeba, z głowa - wali miliony ludzi i nagle Niedzielski wychodzi i mówi, proszę mamy 12 tys łóżek, zapraszamy. Czy to jest normalne?

Czy to jest normalne, że ktoś na rentgen czeka pół roku? a Ukraińcy mają od razu z miejsca?. (...) My teraz robimy dla Ukraińców to czego nikt dla nas nie zrobił w 39 roku i zobaczcie nikogo to na świecie nie obchodzi, bo nie dostaniemy ani grosza. (...) Martwi mnie to, że np rok 2022 jest rokiem Stefana Bandery, martwi mnie to, że w szkołach Ukraińskich ciągle dzieciaki uczą się piosenek o UPA. (...)

Przez 2 lata tego cyrku medialnego, napuszczania jednych na drugich, takiej nienawiści którą nas zaszczepili intelektualnie, gdzie media kreowały nami, ta polaryzacja, gdzie napuszczali dziadka na wnuczka - siewcy śmierci. Pamiętacie te kretyńskie komentarze jakie były? Stoi zamaskowana reporterka w jakimś stroju kosmicznym, ona w maseczce, mikrofon w maseczce, żeby ona nie zaraziła jego a on jej. No cyrk. I patrzcie Ci sami ludzi, którzy jeszcze półtora roku temu byli w stanie donieść na swoją matkę tylko dlatego że zaprosiła na wigilię. Ci sami ludzie nie widzą nic dziwnego, że wali teraz tłum ludzi bez żadnych szczepień bez niczego, kompletnie nic.

To jest coś strasznego, zobaczcie co z nami zrobili. Ale właśnie o to tutaj chodzi, żeby nas podzielić, napuścić na siebie, żebyśmy siebie nienawidzili, żeby wykreować bodziec strachu, bo przestraszonym narodem łatwiej się steruje, poprzez tą właśnie dezinformację medialną".

Pełen zapis wypowiedzi (audio):

{m4a}/2022/marcin_rola{/m4a}

 

Następnie głos zabrał p. Wojciech Sumliński:

"... Proszę Państwa trudność polega nie tylko na tym że jest mało czasu, ale także na tym, że bardzo trudno jest mówić o tej historii, którą wszyscy tak bardzo głęboko przeżywamy i którą w tej chwili obserwujemy za naszą wschodnią granicą, by nie dotkną takich bardzo delikatnych sfer.

Dzisiaj takich, którzy mówią rzeczy niepopularne nazywa się ruskimi szpiegami, co ciekawe prawdziwi ruscy szpiedzy tacy jak Bronisław Komorowski o którym mówię kim jest naprawdę od 2015 roku kiedy był prezydentem. Łatwo mówić o Komorowskim różne rzeczy, ale ja to mówię od 2015 roku kiedy był prezydentem i miał 70% poparcia i wszyscy mówili że na 100% będzie prezydentem na kolejne reelekcję. Mówiłem wtedy, pisałem, że jest człowiekiem, który związał się z rosyjskim wywiadem z ludźmi GRU, KGB, podawałem fakty, konkrety, daty. Dzisiaj proszę Państwa Komorowski jest przedstawiany jako ekspert do spraw Rosji, to jest bardzo ciekawe bo człowiek tak związany z ludźmi wywiadu rosyjskiego, właśnie GRU. KGB z całą pewnością wie sporo o Rosji, na tyle ile go tam nauczono.

Natomiast ludzie którzy mówią prawdę, ale taką trudną prawdę, no gdzieś tam się obraża po prostu, no bo to są rzeczy bardzo wrażliwe. Ja proszę Państwa w 97 roku, kiedy jeszcze pracowałem w dzienniku "Życie" byłem młodym człowiekiem, opublikowałem listę 17 dyplomatów rosyjskich razem z Jackiem Łęskim, z którym dzisiaj się procesuję, przegrała w pierwszej instancji, bo nie była dziennikarzem tylko był agentem, był człowiekiem, który pracował dla służb specjalnych w skórze dziennikarskiej. Przegrał ze mną ten proces, dzisiaj pracuje u swojego kolegi w Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, ale wtedy pisaliśmy ten tekst razem, 17 dyplomatów rosyjskich, którzy byli szpiegami, zostali wydaleni z Polski. W odwecie Rosjanie wydalili 17 dyplomatów Polskich. Proszę Państwa zaczynając tak od samego początku, trzeba mówić po prostu prawdę.

Pamiętam że kiedy ks. Jerzy.. byłem 15 letnim młodym człowiekiem, kiedy chodziłem na te krótkie msze księdza Popiełuszki o 7 rano. Mieszkałem pod kościołem Św. Stawnisława Kostki, on mówi wtedy do nas młodych, tysiąc razy będziecie w sytuacji gdy nie wiadomo co powiedzieć - mówcie prawdę, zawsze. Nie ma nigdy złego czasu by powiedzieć prawdę, wszystko staje się proste. Innymi słowy trudno dziś mówić o tym co dzieje się na Ukrainie by nikogo nie dotknąć, ale trzeba mówić po prostu prawdę i o tej prawdzie chciałem Państwo troszkę opowiedzieć. Czy można było przewidzieć tę wojnę albo czy była wiedza, że ta wojna będzie. Tak była wiedza.

Mój kolega Tomek Budzyński z którym pisze te książki od wielu lat dla Państwa, były szef delegatury ABW w Lublinie, któremu podlegało kilkuset oficerów, funkcjonariuszy służb specjalnych, on wiele ostatnich tygodni spędził na Ukrainie, głównie w Kijowie, ale także w wielu innych miastach, ma tam wielu przyjaciół, kolegów może bardziej niż przyjaciół, chociaż kilku przyjaciół też ma ze służb bezpieczeństwa Ukrainy co nie przeszkadza mu mówić, że jest bardzo sceptyczny jeśli chodzi o relacje Polsko - Ukraińską, mimo że ma przyjaciół w SBU. Tomek Budzyński mówił mi już w połowie stycznia wojna będzie na 100%, miał rację, skąd to wiedział?

Wiedział dlatego, że jego koledzy z SBU mieli wiedzę operacyjną, ale mieli także wiedzę towarzyską, rodzinną, biznesową z ludźmi z FSB. Wielu się wydaje, że jeżeli jest gdzieś wojna to nie ma relacji między ludzkich - one są. W Donbasie kiedy byłą wojna to Ukraińcy robili najlepsze interesy, oczywiście nie zwykli ludzie - zwykli ludzie umierali - biznesmeni, ludzie na wysokich stołkach, bo dla zwykłych ludzi wojna jest cierpieniem a dla ludzi na wysokich stołkach jest genialnym interesem, najlepszym ze wszystkich. (...)

Kiedy był SarsCov-2 był w 2002 roku. Chińczycy poprosili Francuzów którzy mają opinię najlepszych w budowie laboratoriów, takich nowoczesnych laboratoriów na świecie, by zbudowali in nowoczesne laboratorium. Francuzi odmówili, bali się że Chińczycy wykorzystają to do technologii wojskowej - słusznie się obawiali. Ale podwoili, zwielokrotnili stawkę, Miterat poleciał do Chin, wkopał kamień węgielny, rozpoczęła się budowa najnowocześniejszego laboratorium świata - Laboratorium w Wuhan budowano 13 lat. W 2017 oddano to laboratorium. Proszę Państwa 4 poziomy zabezpieczeń, płyta anty sejsmiczna chodź nie notowano tam trzęsień ziemi od setek, każdy człowiek ma tam skafander uszyty na miarę, zabezpieczenia komputerowe, elektroniczne, ludzkie, nie ma opcji żeby coś z takiego sejfu, to jest pancerny bunkier, 3 tys metrów kwadratowych najnowocześniejszego, napakowanego elektroniką bunkra żeby wyciekło coś w sposób przypadkowy, Żaden nietoperz, badano tysiące nietoperzy, nie znaleziono żadnego pośrednika, żaden przypadkowy wyciek.

Ten kto to zrobił dokonał wycieku świadomie. Czy zrobili by to Chińczycy? Po co Chińczycy mieli by robić to na swojej ziemi by cały świat powiedział to wam Chińczykom zawdzięczamy tą pandemię wszech czasów. Dlaczego nie zrobili tego, jeśli to zrobili Chińczycy w innym punkcie w Azji?

Proszę Państwa Amerykanie chcieliby żeby ludzie o tym zapomnieli, ale w tym laboratorium pracowali naukowcy Amerykańcy i Izraelscy. (..) Doradca Billa Gatesa mówi na o tym że musi być rząd światowy bo pandemia jest światowa, tylko światowy rząd poradzi sobie ze światową pandemią.

Ten doradca Billa Gatesa mówi o tym gdzie ma być stolica tego rządu - w Jerozolimie. Proszę Państwa jest wiele elementów które wskazują kto wymyślił Covid-19, skąd to się wzięło, dokąd to zmierza - do wielkiego resetu świata, zniszczenia świata jaki znamy".

Pełen zapis wypowiedzi (audio):

{m4a}/2022/wojciech_sumlinski{/m4a}

 Kultura

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum i udziału w zajęciach edukacyjnych w

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

{youtube}LCr_4tbmaWw{/youtube}

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

Sezon biegowy w Chwaszczynie zakończony

W najbliższą sobotę w Chwaszczynie oficjalne zakończenie sezonu biegowego na Kaszubach. Biegowe Mikołajki będą ostatnim etapem cyklu

Więcej…

Samorząd

Akcji charytatywna w hospicjach w Chojnicach i KościerzynieSzczególnym miejscem posługi względem innego człowieka jest hospicjum. Pomoc medyczna w tym wyjątkowym miejscu skoncentrowana jest na leczeniu, mającym na celu

Więcej…

Styl życia

Czas wolny

Tradycyjny rodzinny grill w diecezji Pelplińskiej

W poniedziałek 1 maja na godzinę 16:00 zapraszamy na tradycyjne nieszpory ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Po nich zapraszamy na

Więcej…