14 czerwca rozpocznie się III edycja 3-dniowego Festiwalu Biegów Polski Północnej. Potrwa on w dniach 14-16 czerwca 2019.  Po statuę Hard Runnera, biegacze z całej Polski pobiegną na 21 km, 15 km, 10 km, 5 km oraz na Kaszubską Milę. Łączna długość tras to

52,6 km. Wdzydzka '15, czyli dystans 15-kilometrowy, otworzy tegoroczną imprezę o godz. 19.30. Następnie w sobotę o godz. 10.00 ruszy bieg na 10 km (Wdzydzka '10 – w ramach Cyklu Kaszuby Biegają), zaś o godz. 17.00 aktywiści zmierzą się z Wdzydzką '5. Tego dnia odbędą się także występy artystyczne na scenie festiwalowej, Marsz Nordic Walking oraz Bieg Przebierańców. W godzinach wieczornych trwać będzie biesiada przy przebojach z lat 80. i 90. Kulminacyjny będzie dzień ostatni – najbardziej wyzywający. W niedzielę 16 czerwca, już o godz. 9.00 zawodnicy podejmą się VII Półmaratonu Stolema na 21 km. Wisienką na torcie będzie Kaszubska Mila, czyli 1,6 km, która odbędzie się o godz. 14.00. W tym dniu Wdzydze gościć będą także dzieci, młodzież (Małe Kaszuby Biegają) i rowerzystów (bezpłatny rajd). Zawodnicy będą mogli się odprężyć podczas profesjonalnego masażu sportowego.

Po każdym z pięciu dystansów odbędzie się uroczysta dekoracja oraz losowanie nagród. Na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Każdy z zawodników będzie mógł skorzystać z bezpłatnej kawiarnii oraz zjeść ciepły posiłek. Na miejscu udostępnione będą także prysznice z ciepłą wodą.

Osoby, które ukończą wszystkie 5 dystansów, otrzymają tytuł oraz statuę Hard Runnera. Uroczyste podsumowanie III Festiwalu Biegów Polski Północnej będzie miało miejsce w niedzielę 16 czerwca o godz. 15.30, na scenie głównej.

Bardzo gorąco zapraszamy do kibicowania i wspólnej zabawy! Będzie się działo!

Bazą imprezy jest boisko Gminy Kościerzyna przy ulicy Wdzydze 66.

Festiwal Biegów Polski Północnej, w roku ubiegłym cieszył się dużym zadowoleniem wśród biegaczy. W tym roku nie będzie inaczej. Hasłem przewodnim imprezy jest „Zwolnij i odpocznij", ponieważ podczas trzech dni festiwalowych można tego doznać.

Wdzydze Kiszewskie to cudowna miejscowość położona w Gminie Kościerzyna, na południu Kaszub we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Otoczona jeziorami i lasami. Znajduje się tutaj najstarszy polski skansen oraz wieża widokowa, zaś Jezioro Wdzydzkie nazywane jest Morzem Kaszubskim. Każdy kto przyjedzie do Wdzydz będzie mógł uciec od codzienności i aktywnie odpocząć w spokoju i naturze.

Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Gmina Kościerzyna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Grzegorz Piechowski – Wójt Gminy Kościerzyna.

Kultura

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum i udziału w zajęciach edukacyjnych w

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

{youtube}LCr_4tbmaWw{/youtube}

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

Sezon biegowy w Chwaszczynie zakończony

W najbliższą sobotę w Chwaszczynie oficjalne zakończenie sezonu biegowego na Kaszubach. Biegowe Mikołajki będą ostatnim etapem cyklu

Więcej…

Samorząd

Akcji charytatywna w hospicjach w Chojnicach i KościerzynieSzczególnym miejscem posługi względem innego człowieka jest hospicjum. Pomoc medyczna w tym wyjątkowym miejscu skoncentrowana jest na leczeniu, mającym na celu

Więcej…

Styl życia

Czas wolny

Tradycyjny rodzinny grill w diecezji Pelplińskiej

W poniedziałek 1 maja na godzinę 16:00 zapraszamy na tradycyjne nieszpory ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Po nich zapraszamy na

Więcej…