Na Złotej Górze, 7 września odbędzie się kolejna impreza w ramach tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają. Biegacze z całej Polski zawitają do Gminy Kartuzy, aby zmierzyć się z

VI Biegiem o Złotą Górę. Trasa licząca 9,6 km prowadzona jest wokół jeziora Brodno Wielkie. Do kibicowania zapraszamy mieszkańców Brodnicy Górnej, Ręboszewa, Brodnicy Dolnej, a także wszystkich pozostałych, którzy chcą dodać otuchy biegaczom.Bazą imprezy jest Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Bieg główny wystartuje o godz. 11.00. Dla wszystkich pozostałych przygotowane zostaną biegi towarzyszące na dystansach 100 m i 1200 m. Będzie można skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni sprzętu wodnego, wesprzeć akcję zbierania nakrętek dla Milenki. Każdy biegający otrzyma pamiątkowy medal. Wśród uczestników Biegu o Złotą Górę odbędzie się losowanie nagród. Rejestracji na bieg będzie można dokonać w dniu imprezy – to informacja dla tych, którzy nie zapisali się przez Internet.

Patronat nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Mieczysław Gołuński – Burmistrz Kartuz.

Organizatorzy – Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, informują o utrudnieniach w ruchu na drodze wojewódzkiej 228 między Brodnicą Górną a Ręboszewem oraz w Brodnicy Dolnej. W godzinach 11.00-12.30 dojdzie do całkowitego zamknięcia ww. ulic oraz dróg, na których odbywa się bieg.

Strona biegu: http://biegzlotagora.cyklkb.pl