Wiadomości -Kościerzyna.Info

Artykuły z działu
 1. Właściciele lasów, które ucierpiały w nawałnicy, jaka przeszła między innymi przez powiat kościerski, mogą ubiegać się o wypłatę pieniędzy za odnowienie gruntów leśnych.
 2. 17.847 nowych zakażeń w Polsce, 867 w województwie pomorskim, 12 w powiecie kościerskim - to najnowszy koronawirusowy dobowy raport. W całym kraju odnotowano blisko 600 zgonów. W województwie pomorskim minionej doby zgłoszono 43 zgony, w tym cztery dotyczą powiatu kościerskiego. W województwie pomorskim zaszczepiono do tej pory 545.850 osób, w tym 152.426 osoby przyjęło już drugą dawkę szczepionki.
 3. Wielu chętnych na nowe okna PCV szuka też firmy zajmującej się montażem okien, która na dokładkę zamontuje okna te w sposób ciekawy. Mowa tu dokładnie o tym, że tanie montowanie okien to zazwyczaj pozostawienie pewnego rodzaju wad przy otworze okiennym. Z tych przyczyn firmy montujące okna wolą montować okna PVC w budynku, w którego przypadku wnętrze będzie dopiero wykańczane, bo to oznacza brak tynku na ścianach i brak konieczności obrabiania otworu okiennego, czyli ten montaż przebiega szybko, a nadmiar zaschniętej pianki uszczelniającej usuwa już inna firma zajmująca się ogólnymi pracami wykończeniowymi. Montaż w tym stylu to często ta szybka i prosta sprawa, choć klienci szukają firmy, która i zamontuje okna i wykona inne prace wykończeniowe.
 4. W czwartkowe popołudnie policjanci zatrzymali do kontroli 48-latka, który kierował VW Passatem. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Był już znany stróżom prawa. Nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kółko będąc pijanym.
 5. Władze miasta przygotowują się do sprzedaży dwóch mieszkań znajdujących się w komunalnych zasobach. Przetargi odbędą się w połowie maja.
 6. Aż 420 jednostek ochotniczej straży pożarnej w województwie pomorskim otrzymało środki ochrony indywidualnej z Agencji Rezerw Materiałowych. Maseczki, środki do dezynfekcji rąk, kombinezony, czy termometry bezdotykowe trafiły też do 26 jednostek z powiatu kościerskiego.
 7. Zdaniem Konferencji Episkopatu Polski, katolicy nie powinni godzić się na szczepienia szczepionkami AstraZeneca i Johnson&Johnson, gdyż są one oparte na technologii bazującej na komórkach pochodzących od abortowanych płodów, a to budzi poważny sprzeciw moralny. Według episkopatu, katolicy powinni szczepić się szczepionkami firm Pfizer i Moderna.
 8. Waldemar B., były senator Prawa i Sprawiedliwości, któremu śledczy zarzucają znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, opublikował w portalu społecznościowym zdjęcie z pobytu w placówce medycznej. W zamieszczonym wpisie po raz kolejny uderza w media.
 9. 21.130 nowych zakażeń w Polsce, 1008 w województwie pomorskim, 24 w powiecie kościerskim - to najnowszy koronawirusowy dobowy raport. W całym kraju odnotowano blisko 700 zgonów zgonów. W województwie pomorskim minionej doby zgłoszono 22 zgony. W województwie pomorskim zaszczepiono do tej pory 529.644 osób, w tym 148.672 osoby przyjęło już drugą dawkę szczepionki.
 10. W Lipuszu rozpoczęła się modernizacja miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. W efekcie przeprowadzonych prac, powstanie szklany wiatrołap oraz garderoba przy sali widowiskowej, co zdecydowanie poprawi warunki pracy tej placówki.
 11. Gmina Liniewo rozpoczęła realizację kilku ważnych inwestycji, które pochłoną ponad 2 miliony złotych. Dotyczą one infrastruktury i mają się przyczynić do poprawy życia mieszkańców.
 12. Blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 53-letni mieszkaniec chojnickiego, którego na terenie gminy Karsin zatrzymali kościerscy policjanci.
 13. Zapowiadała się bardzo obiecująca znajomość...Na jednym z portali 46-letnią mieszkankę powiatu kościerskiego zaczepił obcokrajowiec. Przyjaźń kwitła. Mężczyzna chciał więc przesłać kobiecie drogocenny prezent. Miała tylko zapłacić cło w wysokości 6.500 Euro. Przelew zakończył internetową przyjaźń.
 14. Dobre wieści płyną z Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie. W marcu spadło bezrobocie i to znacząco. Na koniec minionego miesiąca w kościerskim pośredniaku było zarejestrowanych o 122 bezrobotnych mniej aniżeli w lutym.
 15. W Czystej Wodzie, części wsi Gapowo w gminie Stężyca, powiecie kartuskim, wykryto ognisko ptasiej grypy. Wojewoda pomorski wyznaczył obszary zapowietrzony i zagrożony, na których obowiązują pewne obostrzenia. Objęły one również część powiatu kościerskiego.
 16. W związku z dzisiejszymi decyzjami rządu w sprawie przedłużenia obostrzeń o kolejne tygodnie, klub Motocyklowy Lost Saints LEMC Poland Legion wraz z proboszczem parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Kościerzynie podjął decyzję o przełożeniu zaplanowanej na niedzielę, 25 kwietnia mszy świętej rozpoczynającej sezon motocyklowy.
 17. Młodzi zawodnicy, dla których życiową pasją są sporty wodne, będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności. Na 25 kwietnia zaplanowano I rundę Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2021.
 18. O kamerę termowizyjną, prądownicę, sprzęt do ratownictwa lodowego oraz lancę kominową wzbogacili się strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Liniewie. Doposażenie jednostki było możliwe dzięki wsparciu sponsorów.
 19. Ze względu na wciąż trudną sytuację pandemiczną, rząd postanowił przedłużyć obostrzenia do 25 kwietnia. Przedszkola i żłobki zostaną otwarte jednak wcześniej - już 19 kwietnia. Częściowo odmrożono także sektor sportowy - będzie można uprawiać różne dyscypliny na świeżym powietrzu, a dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych.
 20. Smutne wieści tuż przed Wielkanocą dotarły do Koła Gospodyń Wiejskich w Dziemianach. W wieku 74 lat zmarła Alicja Meyer, która aż przez 41 lat pełniła funkcję przewodniczącej dziemiańskich gospodyń. W pamięci swoich koleżanek pozostanie jako osoba o wielkim sercu niezwykle zaangażowana w sprawy swojej lokalnej społeczności.
 21. 21.283 nowych zakażeń w Polsce, 1108 w województwie pomorskim, 20 w powiecie kościerskim - to najnowszy koronawirusowy dobowy raport. W całym kraju odnotowano ponad 800 zgonów zgonów. W województwie pomorskim minionej doby zgłoszono 38 zgonów. W województwie pomorskim zaszczepiono do tej pory 515.040 osób, w tym 15.453 osoby przyjęło już drugą dawkę szczepionki.
 22. Wyjątkowy szynobus może stać się własnością Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Aby tak się stało, potrzebne są jednak pieniądze, a te można zdobyć dokładając przysłowiową złotówkę w ramach zbiórki zorganizowanej przez Stowarzyszenie Skansen Parowozownia Kościerzyna.
 23. Władze powiatu kościerskiego liczą na zdobycie sporych środków finansowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozyskane pieniądze mają być przeznaczone na przedsięwzięcia drogowe, a dokładniej na budowę przejść dla pieszych.
 24. To była niezwykle trudna i skomplikowana operacja, ale zakończyła się pełnym sukcesem. Pies należący do Waldemara B., który trafił do Fundacji „Animalsi” Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie, trafił do profesjonalnego fryzjera, który usunął czworonogowi kołtuny.
 25. Kredyt we frankach - kiedyś cieszący się ogromną popularnością, dzisiaj kojarzący się ludziom z wieloma problemami finansowymi. Już od wielu lat można obserwować batalię sądowe. Ludzie chcą dowieść swoich praw, bowiem jak się okazuje - zostali oni oszukani podczas podpisywania umowy. Czy można w jakiś sposób umorzyć kredyt we frankach? Jest to pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Kultura

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum i udziału w zajęciach edukacyjnych w

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

Sportowy weekend w Żukowie już w tę sobotę

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 rozpocznie się już w tę sobotę i niedzielę, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

I Festiwal Smaków Food Trucków w Koscierzynie

Wrześniowy weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie

Co? I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
Kiedy? 28-29.09.2019 r.
O której? sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00
Gdzie? Parking, ul. Ogrodowa

Więcej…