Wiadomości -Kościerzyna.Info

Artykuły z działu
 1. Dwie drogi są już wyremontowane i oddane do użytku – w Kornem i Skorzewie. Dwie modernizacje w Łubianie są właśnie w trakcie realizacji. Oprócz tego gmina planuje jeszcze kilka innych inwestycji drogowych.
 2. Do 1026 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w województwie pomorskim. O 29 nowych przypadkach poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. Dwa przypadki dotyczą osób z powiatu kartuskiego, które zgłosiły się w nocy z wtorku na środę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kartuzach. W kraju odnotowano 726 nowych zachorowań i stwierdzono 18 kolejnych zgonów.
 3. Plaga pijanych kierowców na drogach powiatu kościerskiego. W ręce kościerskich mundurowych wpadł kolejny kompletnie pijany amator jazdy na podwójny gazie. Do jego ujęcia doszło się dzięki zatrzymaniu obywatelskiemu.
 4. Poszukując idealnej lodówki, zazwyczaj zwracamy uwagę na takie parametry, jak pojemność, wymiary czy obecność dodatkowych funkcjonalności. Rzadko jednak bierzemy pod uwagę również jej producenta – niesłusznie! Większość z nich, chcąc przyciągnąć klientów właśnie do swojej oferty, wyposaża swoje lodówki w wiele różnego rodzaju technologii. Jedną z takich marek jest Haier, której lodówki coraz częściej goszczą w polskich domach. Dlaczego? Dowiedz się już teraz!
 5. Rynek nieruchomości oferuje wiele korzyści klientom korporacyjnym. Mowa tu o nie tylko na powierzchniach usługowych, ale również biurowych dedykowanych indywidualnym przedsiębiorcom.
 6. Pierwszego września, po półrocznej przerwie uczniowie znów zasiądą w szkolnych ławkach. Nauka będzie się odbywała w reżimie sanitarnym - obowiązkowe będzie częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust czy regularne czyszczenie pomieszczeń. Minister Edukacji Dariusz Piontkowski poinformował o wytycznych na środowej konferencji prasowej.
 7. W powiecie kościerskim żyje 37 milionerów. Liczba podatników, których dochód wyniósł 1 mln zł lub więcej zmalała o dwa w porównaniu z danymi z ubiegłego roku. Do Urzędu Skarbowego w Kościerzynie za rok 2019 wpłynęło o 174 zeznań więcej niż za 2018 rok.
 8. Czy gmina i miasto Kościerzyna zostaną połączone w jeden samorząd? Do tego dąży burmistrz Michał Majewski, który uważa, że rozdzielenie gminy wiejsko-miejskiej przed laty na dwie osobne jednostki było błędem. Z kolei wójt Grzegorz Piechowski i radni wiejscy, chcą bronić autonomii swojej gminy. Co z tego wyniknie?
 9. Do 997 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w województwie pomorskim. O 17 nowych przypadkach poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Łącznie w kraju w ciągu minionej doby odnotowano 640 zachorowań i stwierdzono aż 18 kolejnych zgonów.
 10. Oszuści poszukują coraz to nowych metod wyłudzeń. Teraz próbują wykorzystać bon turystyczny. Metody działań są różne – niektórzy podają się za hotelarzy i domagają się zaliczek, inni zamieszczają oferty sprzedaży lub próbują wyłudzić dane. Przed naciągaczami przestrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
 11. Aż dwóch poszukiwanych przez sąd zatrzymali we wtorek kościerscy policjanci. W ręce stróżów prawa wpadli 47-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna i 43-letni mieszkaniec gminy Dziemiany.
 12. 82 pouczenia, w tym za niezachowanie dystansu oraz niezasłanianie ust i nosa, jak również kara pieniężna dla jednej z dyskotek - to bilans weekendowych wzmożonych działań antykoronawirusowych kościerskich funkcjonariuszy Policji i sanepidu.
 13. Droga przy ul. Polnej w Liniewie zostanie zmodernizowana. Wójt Mirosław Warczak podpisał umowę z wykonawcą, którym jest Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Dominik Brzeziński. Koszt prac to ok. 144 tys. zł. Modernizacja ma zostać wykonana do końca września.
 14. Prawie 500 tys. zł – taka suma powędrowała do powiatu kościerskiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przyznana kwota zostanie przeznaczona na likwidację barier architektonicznych, transportowych i remont pomieszczeń, w których odbywają się warsztaty terapii zajęciowej.
 15. W ostatnim czasie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc zarówno przez turystów, jak i mieszkańców jest zamek w Łapalicach. Choć jest to teren budowy i wstęp jest wzbroniony, to i tak niektórym nie przeszkadza to w odwiedzeniu tego niedokończonego gmachu. Jednak już teraz możesz wybrać się na spacer po łapalickim zamku i to bez wychodzenia z domu.
 16. Do 980 wzrosła liczba zachorowań w województwie pomorskim. O 17 nowych przypadkach poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia. Łącznie w kraju odnotowano 680 nowych zakażeń i stwierdzono sześć kolejnych zgonów. To nowy rekord zachorowań od początku pandemii.
 17. W niedzielę, 2 sierpnia harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego 23 drużyny im. Remusowa Kara mieszkańcy Łubiany oraz przedstawiciele Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Kaszubski uczcili 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
 18. Osiem dodatkowych składów od poniedziałku kursuje na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Decyzja ta podyktowana jest potrzebą utrzymania bezpiecznego dystansu między pasażerami. Poranne pociągi były zatłoczone, przez co możliwość zakażenia się koronawirusem wzrastała.
 19. Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących wyeliminowali z ruchu kościerscy policjanci. W poniedziałek z prawem jazdy musiał się pożegnać zarówno 20-latek, jak i 53-latek. Ten drugi odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości dzięki kobiecie, która powiadomiła policję, widząc jak jedzie drogą slalomem.
 20. Aż trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali w miniony weekend kościerscy policjanci. W jednym przypadku do zatrzymania doszło dzięki postawie innych kierowców, którzy zawiadomili stróżów prawa o tym, że jednym z pojazdów może poruszać się pijany kierowca. Mieli rację. 50-latek wydmuchał 2,5 promila alkoholu.
 21. Każdy przedsiębiorca chce sprzedawać jak najwięcej, ale nie każdy to potrafi. Dla tych, którzy zastanawiają się nad optymalnymi rozwiązaniami, pozwalającymi zwiększyć sprzedaż przy niewielkim nakładzie środków finansowych, rozwiązaniem są usługi wsparcia sprzedaży.  
 22. Firma KAPEO z siedzibą w Mściszewicach ul. Strażacka 3 w gminie Sulęczyno, zatrudni osoby chętne do pracy na stanowisko monter konstrukcji stalowych.
 23. Liczba zachorowań na koronawirusa w kraju wzrosła do 47.469 przypadków. Ministerstwo Zdrowia informuje o 575 nowych zachorowaniach. W ciągu ostatniej doby zmarła jedna osoba zarażona, łącznie już 1.732. Na Pomorzu przybyło 20 przypadków.
 24. Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Szumlesiu Szlacheckim. Jedna osoba była nieprzytomna i do szpitala została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyny wypadku.
 25. Aloha Urlopowicze! Jakie macie plany na tegoroczne wakacje? Wiemy, że wielu z Was zrezygnowało z zagranicznych wyjazdów. Pozostaje pytanie - i co teraz? My jesteśmy zdania, że nie ma tego złego! Ładujemy baterie pozytywną energią i patrzymy tylko w dobrym kierunku! W końcu zawsze możemy liczyć na nasze kochane, polskie morze! Jeśli Wasz urlop musiał ulec zmianie i szukacie wakacyjnej alternatywy wypełnionej błogim spokojem, relaksem, dobrą zabawą i plażowym chillem, mamy coś, co może Was zainteresować…

Kultura

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum i udziału w zajęciach edukacyjnych w

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

Sportowy weekend w Żukowie już w tę sobotę

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 rozpocznie się już w tę sobotę i niedzielę, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

I Festiwal Smaków Food Trucków w Koscierzynie

Wrześniowy weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie

Co? I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
Kiedy? 28-29.09.2019 r.
O której? sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00
Gdzie? Parking, ul. Ogrodowa

Więcej…