Wiadomości -Kościerzyna.Info

Artykuły z działu
 1. Mieszkańcy powiatu kościerskiego, a także wypoczywający na Kaszubach turyści, mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej uczcie muzycznej. Mowa oczywiście o Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”.
 2. Sześć zespołów przystąpiło do drugiego turnieju piłki nożnej, który był rozgrywany w ramach Grand Prix Lipusza 2021. Podobnie jak w pierwszym, bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Michaela Lipusz.
 3. W niedzielę, 1 sierpnia w Wielu odbędzie się spektakl teatralny w wykonaniu Wielewskiej Grupy Teatralnej. "Końską kurację" - humorystyczną farsę w jednym akcie autorstwa Cyryla Danielewskiego będzie można obejrzeć w wielewskim Domu Kultury o godzinie 20.00.
 4. Na co dzień dbasz o siebie, skrupulatnie dobierając kosmetyki z dobrym składem? Sama pielęgnacja skóry może zapewnić ci dobre samopoczucie ale jeśli chcesz zadbać o siebie kompleksowo, sięgnij po produkty konopne, które pomogą w regeneracji naskórka.
 5. To był pracowity dzień dla kościerskich ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W czwartek aż trzykrotnie interweniowali wobec osób, które wpadły do wody wskutek wywrócenia łódek. Jeden z mężczyzna stracił przytomność.
 6. Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 50-letniej mieszkance powiatu kościerskiego, która zerwała koronę z figurki Matki Boskiej Fatimskiej w kościele we Wielu, a następnie wyniosła ją ze świątyni i porzuciła dwieście metrów dalej. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu.
 7. Kolejnych trzech amatorów jazdy w stanie nietrzeźwości zatrzymali w czwartek kościerscy policjanci. Tym razem mężczyźni, dla których spożywanie alkoholu nie było problemem, by wsiąść za kierownicę, za środki lokomocji obrali sobie rowery i motorower.
 8. Dzięki szybkim i przede wszystkim profesjonalnym wspólnym działaniom policjantów i ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stan 68-latka, choć przebywa w szpitalu, jest stabilny. Podczas wywrotki łódką mężczyzna poślizgnął się, uderzył się w głowę, wpadł do wody i stracił przytomność.
 9. Z Kościerzyny wyruszyła na Jasną Górę 31. diecezjalna pielgrzymka. W tzw. grupie kaszubskiej znaleźli się pielgrzymi nie tylko z powiatu kościerskiego, ale również kartuskiego oraz lęborskiego. Do Częstochowy dotrą za dwa tygodnie.
 10. Rozpoczyna się kolejny letni weekend, a wraz z nimi ośrodki kultury, samorządy i organizacje kulturalne zapraszają na wydarzenia kulturalno-sportowe. Najbliższe dni w powiecie kościerskim upłyną pod znakiem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, pokazu koszenia zboża metodą tradycyjną, festynami i Dniami Dziemian, podczas których na dziemiańskiej scenie wystąpią takie zespoły, jak: Iness, Baciary i Power Play.
 11. Władze Klubu Sportowego Kaszubia Kościerzyna zdecydowały się na powołanie drugiej drużyny. Od przyszłego sezonu będzie ona występowała na poziomie B klasy, a jej trenerem został Bartłomiej Biber.
 12. W niedzielę, 1 sierpnia na Rynku w Kościerzynie odbędą się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Obchody rozpoczną się punktualnie o godz. 17, w "Godzinę W".
 13. Już wkrótce wszyscy miłośnicy aktywnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu będą mogli korzystać z nowej ścieżki pieszo-rowerowej, która powstaje na trasie Wielki Klincz-Nowy Klincz.
 14. Kryminalni z zespołu narkotykowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w ramach prowadzonych działań, zatrzymali 37-latka podejrzanego o posiadanie i handel środkami odurzającymi. W środę sprawca decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Za te przestępstwa może mu grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
 15. W środę na terenie całego województwa pomorskiego, tym również powiatu kościerskiego przeprowadzono akcję "Kaskadowy pomiar prędkości". Aż 41 razy kościerscy policjanci zatrzymywali pojazdy, których kierujących nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W dwóch przypadkach zatrzymano prawo jazdy. Ujawniono też dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego, który nie posiadał uprawnień do kierowania.
 16. Kolejnym dwóm nietrzeźwym kierującym dalszą jazdę udaremnili kościerscy policjanci. Jeden z nich wpadł w Sycowej Hucie, drugi w Sobączu. Obaj wydmuchali po promilu alkoholu.
 17. Tym razem było zupełnie inaczej. Szczepienia w Muzeum Ziemi Kościerskiej nie wzbudziły już tylu kontrowersji, jak miało to miejsce w przypadku pierwszego podejścia. W minioną środę, 28 lipca, skorzystało z nich 95 osób.
 18. Po raz kolejny na kościerskim Rynku "zasłynął" 45-latek, który ostatnio znany jest z tego, że załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne w centrum miasta. Tym razem był tak pijany, że policjanci dokonali jego zatrzymania i osadzili go w policyjnej izbie zatrzymań w Bytowie.
 19. Samorządowcy z gminy Kościerzyna pozyskali dodatkowe pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych dla jednej z najmniejszych szkół funkcjonujących na terenie gminy, czyli Szkoły Podstawowej w Kornem.
 20. Sezon wakacyjny w pełni, jednak słowo PANDEMIA wciąż pozostaje aktualne. Policjanci nieprzerwanie reagują i będą kontynuować działania na rzecz bezpieczeństwa. Jednym z elementów tych działań jest weryfikacja, czy mieszkańcy i turyści odwiedzający powiat zakrywają nos i usta w obiektach zamkniętych m.in w sklepach wielkopowierzchniowych, osiedlowych, w środkach komunikacji miejskiej oraz innych budynkach użyteczności publicznej. Wszystko to dla ochrony naszego zdrowia i życia.
 21. Środa to kolejny dzień, gdy na Kaszubach mogą wystąpić miejscowe burze wraz z bardzo intensywnymi w niektórych punktach, opadami deszczu, a także silnymi porywami wiatru. W związku z prognozami znów wydano ostrzeżenia.
 22. W czerwcu bezrobocie w powiecie kościerskim zmalało o prawie 60 osób. Na koniec minionego miesiąca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kościerzynie było zarejestrowanych 1964 bezrobotnych.
 23. Miłośnicy siatkówki mają za sobą już drugi Turniej Siatkówki Plażowej z cyklu Grand Prix Lipusza 2021. Tym razem do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów.
 24. Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" oraz Ruch Sąsiedzki Remus złożyli wniosek do Rady Miasta Kościerzyna o nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Kościerzyna Henrykowi Baszanowskiemu - wieloletniemu aktywnemu "rejestratorowi" lokalnej historii i promotorowi powiatu, który zmarł w styczniu br. Jego archiwalne nagrania odtwarzane są do dziś.
 25. W piątek, 30 lipca rozpocznie się ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Podczas dwudniowej imprezy na scenach Kościerzyny, Wdzydz i Wiela wystąpią polskie zespoły folklorystyczne. Zobaczcie program!

Kultura

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum i udziału w zajęciach edukacyjnych w

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

Sportowy weekend w Żukowie już w tę sobotę

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 rozpocznie się już w tę sobotę i niedzielę, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

I Festiwal Smaków Food Trucków w Koscierzynie

Wrześniowy weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie

Co? I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
Kiedy? 28-29.09.2019 r.
O której? sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00
Gdzie? Parking, ul. Ogrodowa

Więcej…