Wiadomości -Kościerzyna.Info

Artykuły z działu
 1. Liczba potwierdzonych koronawirusem przypadków w Polsce wzrosła do 23.155, w tym 1051 zgonów. W ciągu ostatniej doby w kraju potwierdzono 333 nowe zachorowania, 13 zgonów i 132 ozdrowienia. W województwie pomorskim w tym czasie zakażenie potwierdzono u czterech osób, jedna zmarła, dwie wyzdrowiały.
 2. Gmina Karsin pozyskała kolejne środki na zakuw notebooków dla uczniów swoich szkół. Wniosek karsińskiego samorząd uplasował się wysokiej, piątej pozycji w kraju, a kwota jaka trafi do gminy to 95.000 zł. W pierwszej edycji konkursu urząd pozyskał 60.000 zł i zakupił 24 notebooki.
 3. Czwartkowy wybryk 16-latek znajdzie swój finał w sądzie. Funkcjonariusze zatrzymali bowiem BMW, którym kierował 16-latek. Jakby tego było pasażerem nastolatka była też osoba nieletnia.
 4. Ponowną wizytą w sądzie zakończyła się nocna przejażdżka po Kościerzynie dla 42-latka. Nie dość, że mężczyznę obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów, to jeszcze wydmuchał w policyjny alkotest blisko 1,5 promila alkoholu!
 5. Do 551 wzrosła liczba zachorowań na COVID-19 w Pomorskiem. O trzech nowych przypadkach poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia. W Polsce odnotowano 141 nowych zakażeń i pięć kolejnych zgonów.
 6. Kszzzz! Houston, mamy Dzień Dziecka! Gotowi do startu? W tym roku będziemy świętować inaczej niż zwykle! Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy, bo wyruszamy na podbój kosmicznych przestworzy!
 7. Ponad milion złotych będzie kosztowała budowa nowego mostu drogowego nad Wdą w Miedznie. Gmina Karsin pozyskała na ten cel 521.764 zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace ruszą w połowie czerwca.
 8. Trwa kolejny miesiąc walki z koronawirusem. Nadal wzrasta liczna zachorowań na COVID-19. O aktualnej sytuacji w powiecie kościerskim, na Pomorzu i Polsce informujemy w specjalnym aktualizowanych codziennie raporcie.
 9. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny Dzień Dziecka będzie wyglądał zupełnie inaczej niż do tej pory. Zwykle w tym okresie odbywały się liczne festyny z mnóstwem atrakcji, w tym roku wszystko odwołano. W związku z tym postanowiliśmy waszym pociechom umilić ten dzień w inny sposób. Przygotowaliśmy konkurs z mnóstwem nagród. Sprawdźcie szczegóły.
 10. 22.825 zachorowań i 1038 zgonów tak przedstawia się najnowszy raport koronawirusa w Polsce. Ostatniej doby w kraju potwierdzono 352 nowe zachorowania, 10 zgonów i 230 ozdrowień. W województwie pomorskim w tym czasie zakażenie potwierdzono u dwóch kolejnych osób, a dziewięć wyzdrowiało.
 11. Od poniedziałku w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie będą odbywały się porody, w tym też porody rodzinne. Osoba towarzysząca kobiecie rodzącej będzie musiała jednak posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa, który wykona na własny koszt.
 12. Sąd Rejonowy w Kościerzynie wznowił działalność orzeczniczą, a tym samym odbywają się rozprawy, w których może brać udział też publiczność. Wejście do budynku sądu, jak i poruszanie się po nim odbywa się jednak pod obostrzeniami. Wybierasz się do sądu? Koniecznie zapoznać się obowiązującymi zasadami.
 13. 85.143 o świadczenie postojowe i 88.090 o zwolnienie z opłacania składek - tyle wniosków dotychczas wpłynęło do gdańskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory instytucja wypłaciła już blisko 200 mln zł przedsiębiorcom z regionu gdańskiego w ramach tarczy antykryzysowej.
 14. Kiedy za oknem dopisuje piękna pogoda, chętniej wychodzimy na zewnątrz i korzystamy z przyjaznej aury. Zazwyczaj wtedy pojawia się ochota na spróbowanie lodów po zimowej przerwie. Warto już teraz myśleć nad letnimi nowościami i zainwestować w maszyny do lodów, które pozwolą serwować te pyszne desery na najwyższym poziomie.
 15. Jeśli chce się stworzyć wystrój wnętrza, który jest przytulny oraz ciepły w odbiorze zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na klasyczną stylistykę. Tradycyjne materiały stosowane w takim wnętrzu pozwalają tworzyć wnętrza
 16. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni i miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, rower, którym jechał, ukradł kilka godzin wcześniej z przychodni w Kościerzynie przy ul. M.C. Skłodowskiej. Policjanci proszą o zgłoszenie się właściciela po odbiór jednośladu.
 17. W środę kościerscy funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę aż trzem kierującym. W dwóch przypadkach mężczyźni nie posiadali uprawnień do kierowania, z kolei w trzecim przypadku kierujący golfem wydmuchał blisko trzy promile alkoholu.
 18. W dniach 1-5 czerwca odbędzie się XV edycja Majówki z Wybickim. W tym roku odbędzie się jednak w nieco innej formule. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież z powiatu kościerskiego i kartuskiego na internetowy eRajd z generałem Wybickim.
 19. Najnowszy bilans koronawirusa w Polsce to 22.473 potwierdzone przypadki zakażenia i 1.028 zgonów. W ciągu minionej doby zachorowało 399 osób, cztery zmarły, natomiast 310 wyzdrowiało. W tym czasie na Pomorzu zakażenie potwierdzono u czterech osób, jedna zmarła, sześć wyzdrowiało.
 20. Zatrzymaniem prawa jazdy, a w niedługim czasie i wizytą w sądzie zakończyła się przejadżka dla jednego z mieszkańców powiatu kościerskiego. Mężczyzna kierował pojazdem, mimo iż był kompletnie pijany.
 21. Kościerski szpital nie oczekuje już na decyzję o przekwalifikowaniu go w placówkę jednoimienną. Wręcz przeciwnie. Wraca do normalnej pracy. Decyzją wojewody z 26 maja nie pozostaje już bowiem w stanie podwyższonej gotowości.
 22. Zniesienie zakazu noszenia maseczek w otwartej przestrzeni, możliwość organizacji wesel, otwarcie kin, teatrów, siłowni i basenów – to niektóre ze zmian, które zostaną wprowadzone w ramach czwartego etapu luzowania obostrzeń. Część z nich będzie obowiązywać od 30 maja, pozostałe od 6 czerwca. Co się zmieni?
 23. Ponad 1,4 mln złotych pozyskał lipuski samorząd w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki dofinansowaniu jeszcze w tym roku przebudowie ulegną trzy drogi gminne
 24. Do 546 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim. O czterech nowych przypadkach w środę rano poinformowało ministerstwo zdrowia. W kraju odnotowano 229 nowych przypadków i jeden zgon.
 25. Zgodnie z nowymi przepisami osoby, które wyjeżdżają za granicę w celach służbowych lub zarobkowych po powrocie do Polski nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Kto jeszcze jest z niej zwolniony?

Kultura

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum i udziału w zajęciach edukacyjnych w

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

IRONWOLF PL8H – atak Wilka na rekord dystansu Ironman

Czy można dziś razem, w grupie kilkudziesięciu tysięcy pasjonatów sportu, obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

I Festiwal Smaków Food Trucków w Koscierzynie

Wrześniowy weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie

Co? I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
Kiedy? 28-29.09.2019 r.
O której? sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00
Gdzie? Parking, ul. Ogrodowa

Więcej…