Do Bąkowa w Gminie Kolbudy przybyły setki zainteresowanych biegaczy. W biegu głównym na 10 km, rozgrywanym w ramach VII Cyklu Kaszuby Biegają, wystartowało 349 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Na mecie pierwsi byli

Łukasz Kujawski z Żukowa, Grzegorz Kujawski z Pucka i Maciej Kwarta z Bolszewa. Wśród pań zwyciężyła Anna Wójcik z Poznania. Za nią na metę wbiegły Alicja Misiak z Susza i Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Na uczestnikach biegu szczególne wrażenie zrobiła urokliwa trasa wokół Bursztynowej Góry.Oprócz emocji na VII Kolbudzkiej '10 można było obserwować zmagania dzieci i młodzieży, którzy rywalizowali w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Odbyły się biegi na 400 m, 800 m oraz 1200 m w 14 kategoriach. Wrażeń nie brakowało także w biegach towarzyszących na 100 i 1000 metrów.To był cudowny biegowy piknik, na którym można było aktywnie odpocząć, porywalizować i zdobyć trofea.

Dziękuję za gościnność Gminie Kolbudy, na czele z wójtem Andrzejem Chruścickim, OSP Jodłowno, Centrum Medycznemu Falck, ekipie zapisy.info, naszym niezastąpionym wolontariuszom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie doszłaby do szczęśliwego finału. Uczestnikom jestem wdzięczny za wielkie wsparcie dla Milenki z Żukowa, której pomagamy, zbierając nakrętki, a dziś jest ich naprawdę mnóstwo – mówił Henryk Miotk – Dyrektor Kaszuby Biegają.

VII Kolbudzka '10 była 9. spośród 12 imprez tegorocznego cyklu Kaszuby Biegają. Następny start na Złotej Górze 7 września.

Wyniki 10 km: https://zapisy.info/wyniki/126/pliki_wynikow/

Wyniki dzieci i młodzież: https://zapisy.info/wyniki/137/pliki_wynikow/

Kultura

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum i udziału w zajęciach edukacyjnych w

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

Sezon biegowy w Chwaszczynie zakończony

W najbliższą sobotę w Chwaszczynie oficjalne zakończenie sezonu biegowego na Kaszubach. Biegowe Mikołajki będą ostatnim etapem cyklu

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

I Festiwal Smaków Food Trucków w Koscierzynie

Wrześniowy weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie

Co? I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
Kiedy? 28-29.09.2019 r.
O której? sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00
Gdzie? Parking, ul. Ogrodowa

Więcej…