W niedzielę 25 sierpnia w Bąkowie odbędzie się kolejna impreza w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2019. Odbędzie się bieg na 10 km, biegi dzieci i młodzieży w ramach akcji Małe Kaszuby Biegają oraz

rekreacyjne biegi towarzyszące. Łącznie biegać ma ponad 600 osób.Kolbudzka '10 to już tradycja w Gminie Kolbudy. W tym roku odbędzie się jej siódma edycja. Trasa wiedzie przez urokliwe tereny leśne wokół Bursztynowej Góry. Start biegu zaplanowano na godz. 13.00. Jednak już o godz. 11.30 rozpocznie się rywalizacja dzieci i młodzieży startujących w cyklu Małe Kaszuby Biegają. Odbędą się biegi na trzech dystansach w 14 kategoriach. Swoje pole do popisu będą miały także przedszkolaki oraz wszyscy chętni, którzy nie biorą udziału w biegu głównym.Zgłoszeń do biegów będzie można dokonywać w dniu wydarzenia, w biurze zawodów – to informacja dla tych, którzy nie dokonali rejestracji przez Internet.

Oficjalny parking: Restauracja Jastny Dwór – Bąkowo, ul. Wybickiego 9A

Organizatorzy informują, że w godzinach 11:30-14:30 w dniu 25.08.2019 będzie miało miejsce całkowite zamknięcie ul. Otomińskiej w Bąkowie. Za utrudnienia przepraszamy.

Patronat nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Andrzej Chruścicki – Wójt Gminy Kolbudy.

Kultura

W programie:

× prezentacja roślin bulwiastych
× wykopki, orka i bronowanie zagonów

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Rok 2019 jest rokiem szczególnym dla wszystkich Polaków. 14 stycznia odszedł wielki człowiek, gdańszczanin, prezydent walczący o dobro swojego miasta, jak również całej Polski. Paweł Adamowicz dzięki

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

I Festiwal Smaków Food Trucków w Koscierzynie

Wrześniowy weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie

Co? I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
Kiedy? 28-29.09.2019 r.
O której? sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00
Gdzie? Parking, ul. Ogrodowa

Więcej…