Wiadomości -Kościerzyna.Info

Codziennie gorące wiadomości z portalu Koscierski.info

 1. Mikro, małe i średnie firmy to podstawowy adresat pożyczek i poręczeń wprowadzanych na rynek przez pośredników finansowych Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Obecnie mamy kilka bardzo atrakcyjnych produktów, które istotnie pomagają w inwestycjach rozwojowych wielu pomorskich firm.

 2. Vernitex to najlepszy na Kaszubach specjalista w mieszaniu farb, lakierów i tynków. Tu znajdziesz farby i lakiery na każdą powierzchnię. Firma ma w swojej ofercie m.in. doskonałej jakości produkty marki Barlet, która wytwarza tynki, farby fasadowe i tynki mozaikowe.

 3. Poznaliśmy wyniki egzaminu ósmoklasisty. Był to pierwszy tego rodzaju sprawdzian po reformie systemu oświaty. W powiecie kościerskim przystąpiło do niego ponad 830 uczniów. Sprawdziliśmy, jak wypadli w poszczególnych gminach.

 4. Sezon letni to okres intensywnych prac budowlanych oraz polowych. Intensywnie eksploatowane w tym okresie sprzęty mogą wymagać serwisu i naprawy. Jeśli szukasz solidnych fachowców z tej dziedziny, sprawdź ofertę firmy Agro-Trak z Somonina.

 5. Mimo, że może ochłodzić nas w upalny dzień to dla naszego zdrowia może też być niebezpieczna. Mowa o kąpieli w fontannach miejskich. Sanepid ostrzega: woda w takich miejscach nie jest badana. Może skończyć się dla nas zatruciem pokarmowym czy wysypką.

 6. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w III Biegu o Puchar Sołtysa Liniewa. Na dystansie głównym wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Kosiecki, natomiast spośród kobiet triumfowała Kamila Grzonka. Warto dodać, że imprezie towarzyszył cel charytatywny. Dochód z biegów został bowiem przeznaczony na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

 7. 19 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek, a tym samym rozpoczęły się wakacje. Dla wielu z nas to czas beztroskiego odpoczynku, dla służb natomiast okres wzmożonej pracy. Dlatego też przedstawiciele różnych służb spotkali się, by omówić zadania poszczególnych instytucji dbających o bezpieczeństwo nad wodą. Przypominają też zasady, przestrzeganie których sprawi, że wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny.

 8. Ostatni tydzień czerwca zapowiada się upalnie. W najbliższych dniach w naszym regionie temperatura w cieniu może dojść nawet do 30 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, by zawsze mieć przy sobie butelkę wody. Warto też używać filtrów UV.

 9. Mandatem karnym zakończyła się sobótkowa zabawa dla jednego z mieszkańców gminy Nowa Karczma. W ognisku spalał bowiem śmieci, w tym lakierowane meble, dywany, czy opony. Ognisko ugasili strażacy, a policjanci nałożyli na 47-letniego właściciela posesji mandat w wysokości 500 zł.

 10. 21 zespołów, prawie 300 zawodników, 79 meczów, prawie 250 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2019 - relacjonuje Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju.

 11. W niedzielny wieczór służby interweniowały w Grabowie, gdzie kierujący audi 19-latek uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek zdarzenia trzy młode osoby zostały przetransportowane do szpitala. 19-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

 12. Jak co roku, wraz z końcem czerwca do parafii w całej diecezji docierają informacje o dekretach wydanych przez biskupa w sprawie zmian personalnych w kościelnych władzach. Nie inaczej było i w powiecie kościerskim. I choć zmiany wchodzą w życie 20 sierpnia to już wiemy, którzy nowi duchowni zawitają do parafii na terenie powiatu, a którzy będą musieli zmienić miejsce pełnienia służby duszpasterskiej.

 13. Nie masz planów na nadchodzący weekend? Klub Bazuny w Kościerzynie ma dla Ciebie fantastyczną propozycję - sobotnią imprezę Red/Disco/Sing Vol. 1. Szykuje się niezapomniana zabawa.

 14. Vernitex to najlepszy na Kaszubach specjalista w mieszaniu farb, lakierów i tynków. Tu znajdziesz farby i lakiery na każdą powierzchnię. Firma ma w swojej ofercie m.in. doskonałej jakości produkty marki Barlet, która wytwarza tynki, farby fasadowe i tynki mozaikowe.

 15. Szukasz wykonawcy mebli do wnętrz komercyjnych i prywatnych? Z.P.H.U. "WB DUET" Zakład Meblowy Waldemar Boczkowski oferuje wysokiej jakości meble do wnętrz komercyjnych i na indywidualne zamówienie bazując na renomowanych materiałach i podzespołach. Firma posiada ponad 30 letnie doświadczenie i silną pozycję na rynku.

 16. Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

 17. Kilkaset samochodów podziwiać można było w weekend w Amfiteatrze w Stężycy. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut. Dwudniowa formuła imprezy sprawiła, że do stężyckiego amfiteatru zawitało kilka tysięcy pasjonatów motoryzacji.

 18. 100 lat służby na rzecz mieszkańców świętowali w sobotę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartoszylesie. Z okazji tak zacnego jubileuszu jednostki posypały się odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych ochotników.

 19. 23 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Ojca. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować ojcom za codzienną troskę, cierpliwość i opiekę. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.

 20. W sobotnie popołudnie w Stężycy rozpoczęła się tegoroczna dwudniowa edycja Classówki Baukrane Moto Festiwal 2019, a więc największego i najatrakcyjniejszego festiwalu motoryzacyjnego w Polsce Północnej. Pierwszy dzień zlotu zainaugurował między innymi pokaz strongmanów oraz cieszący się sporą popularnością drifting. Chętni mogli usiąść na miejscu pasażera i zaznać potężnej dawki adrenaliny. Wielu niezapomnianych motoryzacyjnych wrażeń dostarczyły także inne niespodzianki, które czekały na liczne grono uczestników sobotniej odsłony Classówki.

Kultura

23 czerwca od godz. 10:00 -18:00, w wigilię św. Jana przybliżymy dawne kaszubskie zwyczaje świętojańskie, obfitujące w magię miłosną, leczniczą, obrzędy oczyszczenia oraz zabawy ludowe.

W programie:

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

Garmin Iron Triathlon w Stężycy - nagrody to aż 50 tysięcy złotych

Już w najbliższy weekend (29-30.06) w Stężycy odbędzie się 4 etap tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Ponadto w ramach garminowego festiwalu na Kaszubach rozegrane zostaną również zawody Garmin Swimrun Series oraz

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny