Wiadomości -Kościerzyna.Info

Codziennie gorące wiadomości z portalu Koscierski.info

 1. Uroczysta msza święta przy Kaplicy Grobu Pańskiego zwieńczyła dwudniowe obchody odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej. Nabożeństwu przewodniczył ks. Adam Kołduński, Kanclerz Kurii Diecezji Pelplińskiej.

 2. Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Podnieść kwalifikacje? Uzupełnić wykształcenie bądź też zdobyć zawód, który da ci gwarancję zatrudnienia? Zapoznaj się z ofertą Kaszubskiego Centrum Edukacji Vademecum w Kościerzynie. Placówka prowadzi nabór do liceum ogólnokształcącego i do szkół policealnych.

 3. W sobotę, 17 sierpnia w Przytarni odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie położonego przy stawie wiejskim terenu rekreacyjnego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, miejscowej OSP oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy sołectwa Przytarnia.

 4. Pokazy artylerii, kawalerii, piechoty, cesarza Napoleona Bonaparte oraz inscenizacje bitew - to wszystko mają okazję zobaczyć ci, którzy w sobotę przebywają w Będominie. Trwa tam Batalia Napoleońska, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Dał nam przykład Bonaparte".

 5. Zabawki i inne dziecięce akcesoria i gadżety można było spotkać na kościerskim Rynku w sobotnie przedpołudnie. Odbyła się tam bowiem Wakacyjna Giełda dla Dzieci. Najmłodsi mieli więc okazję "pozbyć się" nieużywanych już zabawek, a przy okazji zarobić swoje pierwsze pieniądze. Inicjatywa ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem całych rodzin.

 6. Kościerscy policjanci poszukują Nikoli. W czwartkowy wieczór nastolatka wyszła z domu i do tej pory nie powróciła do domu, ani nie nawiązała kontaktu z najbliższymi. Ktokolwiek posiada informacje o miejscu pobytu, 16-latki proszony jest o kontakt z policją.

 7. W związku ze zmianami w projekcie zadania "Budowa instalacji OZE na terenie gminy i miasta Kościerzyna" jego uczestnicy, by nadal brać udział w projekcie, muszą dokonać podpisania aneksu do zawartej już umowy. W celu sporządzania aneksu należy skontaktować się z pracownikami Wydziału Rozwoju Lokalnego Urzędu Gminy w Kościerzynie (pokój nr 5).

 8. W sobotę w Będominie nie tylko będzie można wziąć udział w pokazach i rekonstrukcjach historycznych, ale również skorzystać z bezpłatnych badań. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia specjaliści z kościerskiego szpitala dokonają między innymi pomiaru ciśnienia, badania krwi w kierunku boreliozy oraz wirusowego zapalenia wątroby (HCV).

 9. Trafił do szpitala z urazem głowy i kończyn dolnych. 16-letniego pasażera ratowała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To skutek czwartkowego wypadku, który spowodował 49-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Pojazdem kierował bez uprawnień i mając w wydychanym powietrzu około 3,6 promila alkoholu.

 10. Ogrzewanie podłogowe stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego i wiele osób marzy o posiadaniu takiego sytemu ogrzewania w swoim domu. Okazuje się, że dzięki ogrzewaniu podłogowemu można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent energii cieplnej, co w skali roku wiąże się z niemałymi kwotami. Takie ogrzewanie można zastosować zarówno w całym domu, jak również tylko w konkretnych pomieszczeniach.

 11. Istnieje grupa sygnałów, których pojawienie się powinno skłonić Cię do rozglądania się za nowym pracodawcą. Jeżeli nie będziesz reagować na te zjawiska, mogą doprowadzić Cię do wypalenia zawodowego, spadku motywacji, a nawet problemów ze zdrowiem. Gdy zauważysz, że poniższe stwierdzenia dotyczą firmy, w której pracujesz, przemyśl z czego mogą wynikać i na ile jesteś w stanie sobie z nimi poradzić.

 12. Jeśli zastanawiasz się, czy strona Twojej firmy jest w pełni funkcjonalna dla jej użytkowników, poszukujesz sposobu na zwiększenie liczby odwiedzających witrynę, lub też chcesz poprawić jej pozycjonowanie w popularnych wyszukiwarkach internetowych - profesjonalna analiza i weryfikacja strony to zdecydowanie rozwiązanie dla Ciebie i od tego właśnie powinieneś zacząć.

 13. Sezon wakacyjny w pełni, a jednak niektórzy z nas dopiero co stają przed dylematem kupna wycieczki dla siebie i swojej rodziny. Mimo, iż biura turystyczne i internet zachęcają klientów sporą ilością ofert w różne ciekawe kierunki i z rozmaitymi udogodnieniami, ich cena często przytłacza przyszłych urlopowiczów. Gdzie pojechać, by nie wydać fortuny a odpocząć w pięknym miejscu i atrakcyjnym kurorcie? Tanie wakacje all inclusive? Tylko Egipt!

 14. Na rynku dostępne są programatory mechaniczne oraz cyfrowe. Zdecydowanie sterowniki elektroniczne są bardziej precyzyjne, o wyższych parametrach pracy. Natomiast sterowniki analogowe generują niższy koszt zużycia energii i są łatwe w obsłudze.

 15. Loopy’s World to największe w Polsce Centra Rodzinnej Rozrywki. W roku szkolnym 2018/2019 w gdańskim oddziale zorganizowaliście Państwo ponad 600 przyjęć urodzinowych w których wzięło udział około 6500 dzieci. Zmęczeni?

 16. Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

 17. Wakacyjna Giełda dla Dzieci w Kościerzynie, Batalia Napoleońska w Będominie, Odpust na Kalwarii Wielewskiej czy zawody wędkarskie Media Ostrzyce 2019 - to tylko niektóre propozycje wydarzeń, które odbędą się w regionie w nadchodzący weekend.

 18. Miasto Kościerzyna zaprasza do konkursu na najpiękniejsze kadry miasta. Zwycięskie fotografie ozdobią kalendarz Kościerzyny na 2020 rok. Na wyjątkowe zdjęcia Serca Kaszub kościerski magistrat czeka do 30 września.

 19. Najlpsze prezenty to takie, które oprócz atrakcyjnego wygląduu są również praktyczne. Przydarne na co dzień, funkcjonalne, eleganckie i przykuwają spojrzenia. Czy można wymarzyc sobie lepszy prezent? Takie są właśnie szklanki termiczne o podwójnych ściankach, w których każdy napój czy tryunek wygląda niezwykle osobliwie.

 20. Pościel jest niezwykle ważnym elementem każdej sypialni. Odpowiednio dobrana potrafi wprawić nas w doskonały nastrój i pozytywnie wpłynąć na nasz sen.

Kultura

Już od środy (24 lipca) zapraszamy wszystkich na kaszubskie spotkania z folklorem z całego świata. Wystąpią zespoły z Chile, Cypru, Czech,

Więcej…

Historia

Turystyka

Jak jest w Kościerzynie

Przegląd miasta Kościerzyna w jego atrakcjach i charakterystycznych obiektach

Religia

Sport

W niedzielę 600 osób przyjedzie do Bąkowa na VII Kolbudzką ‘10.

W niedzielę 25 sierpnia w Bąkowie odbędzie się kolejna impreza w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2019. Odbędzie się bieg na 10 km, biegi dzieci i młodzieży w ramach akcji Małe Kaszuby Biegają oraz

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny